Latest news

Izvēlne

Par uzņēmumu

2007.gada 4.jūlijā LR Uzņēmumu reģistrs pieņem lēmumu reģistrēt valsts akciju sabiedrības „Latvijas dzelzceļš” reorganizāciju, kā rezultātā kravu pārvadājumu darbības veids tika nodots atkarīgai sabiedrībai „LDZ CARGO”. Ar šo datumu SIA „LDZ CARGO” uzsāk savu pastāvīgu saimniecisko darbību. Jau pirmajos darbības gados SIA „LDZ CARGO” ne tikai nostabilizēja savas pozīcijas kravu pārvadājumu jomā, bet arī kļuva par vienu no nozares līderiem. Patlaban SIA „LDZ CARGO” ir stabils uzņēmums, kam izdevies panākt to, ka tiek nodrošināta sadarbība kravu pārvadājumu jomā vairāk nekā ar 3800 klientiem, kuri pārstāv kravu īpašniekus, stividorkompānijas un ekspeditoru organizācijas. Tiek pārvadātas dažādu veidu kravas – nafta, akmeņogles, metāls, kokmateriāli, pārtikas preces, minerālmēsli, ķīmiskās u.c. veida kravas. Uzņēmums darbojas SMGS un CIM dzelzceļa tiesiskajā vidē, izmantojot kravu pārvadāšanai visus galvenos Austrumu-Rietumu un Ziemeļu-Dienvidu transporta koridorus. 2011.gadā tika sasniegts jauns rekords kravu pārvadājumu apjomos – gandrīz 60 miljoni tonnu.

2009.gadā SIA „LDZ CARGO” pārņem no VAS „Latvijas dzelzceļš” starptautisko pasažieru pārvadājumu funkcijas. 2009.gadā starptautiskie pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu tika nodrošināti divos maršrutos Rīga–Maskava-Rīga, Rīga–Sanktpēterburga- Rīga. Sākot ar  2011.gada jūniju ir atjaunoti pārvadājumi maršrutā Rīga–Minska–Rīga. 

Pasažieru ērtībai un komfortam kopš 2010.gada beigām tika nodrošināta iespēja izmantot bezvadu internetu WI-FI vilcienos Latvijas teritorijā; sākot ar 2010.gada maiju pasažieriem tika piedāvāta iespēja iegādāties braukšanas dokumentus internetā; 2011.gadā tika atklāta mājas lapa http://travel.ldz.lv, kur sniegta visaptverošā un aktuālā informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu. 

Lai nodrošinātu kravas nosūtītājus ar tehniski atbilstošu ritošo sastāvu, SIA „LDZ CARGO” kopš 2009.gada veic jauna ritošā sastāva iegādi.

SIA „LDZ CARGO” ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs un piektais lielākais Eiropas Savienībā.

2013.gadā Lielbritānijas tirgus analīzes uzņēmums Plimsoll ir iekļāvis SIA „LDZ CARGO” Eiropas vadošo transporta un loģistikas nozares uzņēmumu saraksta TOP 500. SIA „LDZ CARGO” ir to 167 nozares uzņēmumu vidū, kuru reitings novērtēts kā „spēcīgs”.