Latest news

Izvēlne

VAS “Latvijas dzelzceļš” vadība Kazahstānā pārrunā tālāku abu valstu sadarbību dzelzceļa kravu pārvadājumu apjomu veicināšanā

VAS “Latvijas dzelzceļš” un tās meitas sabiedrības SIA «LDZ CARGO» un SIA «LDZ Loģistika» šonedēļ – no 20. līdz 22.septembrim kopā ar citiem Latvijas transporta nozares lielākajiem uzņēmumiem piedalās izstādē Translogistica Kazakhstan 2022, kas ir nozīmīgākā transporta, loģistikas pakalpojumu un tehnoloģiju izstāde Centrālāzijā un viens no apmeklētājiem transporta nozares pasākumiem reģionā.

Vizītes laikā VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs tikās arī ar Kazahstānas dzelzceļa (AS “NK “KTŽ”) valdes locekli, loģistikas direktoru Jerlanu Koišibajevu (Койшибаев Ерлан Хамардинович).

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs norāda: “Sadarbības stiprināšana un tālāka attīstība ar Centrālāzijas partneriem šajā globāli sarežģītajā laikā mums ir kļuvusi īpaši nozīmīga. LDz kravu apjomi no Kazahstānas pēdējā gada laikā ir būtiski pieauguši un Kazahstāna ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem LDz ārvalstu partneriem.  Mūsu mērķis ir šo uzņemto augšupejošo apjomu trajektoriju turpināt un tas ir izdarāms, gan visam Latvijas transporta sektoram kopīgiem spēkiem izstrādājot un piedāvājot arvien jaunus un partneriem pievilcīgus risinājumus, gan LDz saviem spēkiem meklējot jaunus klientus kravu pārvadājumiem.”

Kazahstānas vizītes ietvaros norisinājās arī Latvijas-Kazahstānas Transporta nozares darba grupas sanāksme, kuras dalībnieki bija vienisprātis, ka sadarbība transporta jomā ir stratēģiski nozīmīga abām valstīm, tādēļ arī turpmāk Latvijas un Kazahstānas uzņēmēji cieši sadarbosies, lai veicinātu Kazahstānas preču pārvadāšanu pa Latvijas transporta koridoru. Dzelzceļa pārvadājumos tika novērtēts straujais konteinerpārvadājumu pieaugums un atzīmēts Eirāzijas transporta koridora lielais potenciāls savienojumā Latvija-Kazahstāna.

Latvijas transporta nozares lielākie uzņēmumi izstādē Translogistica Kazakhstan 2022 tiek pārstāvēti ar vienotu zīmolu "VIA LATVIJA", kas ir visu Latvijas transporta nozari vienojošs zīmols. Tas apvieno nozares galvenos spēlētājus, kuri nodrošina pasaules tirgiem kompleksus, drošus, ātrus un efektīvus preču pārvadājumus, distribūcijas un e-komercijas pakalpojumus.