Latest news

Izvēlne

LDz un Azerbaidžānas dzelzceļš vienojas attīstīt sadarbību

Ar mērķi stiprināt sadarbību dzelzceļa jomā starp Azerbaidžānu un Latviju VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks šonedēļ tikās ar Azerbaidžānas dzelzceļa valdes priekšsēdētāju Rovšanu Rustamovu. Abu dzelzceļu vadītāji vienojās par sadarbību ritošā sastāva un lokomotīvju remonta jomā, elektrifikācijas jautājumos, kā arī dalījās pieredzē par uzņēmumu restrukturizāciju.

“LDz laikā kopš Latvijas neatkarības atgūšanas ir paveicis ļoti daudz, lai kļūtu par mūsdienīgu Eiropas un pasaules līmenī strukturētu un pārvaldītu uzņēmumu. Esam gandarīti, ka varam dalīties ar mūsu pieredzi arī ar mūsu kolēģiem Azerbaidžānā, tādējādi ne tikai sekmējot sadarbību dzelzceļa nozarē, bet arī veicinot veiksmīgu korporatīvo pārvaldību abu valstu dzelzceļos”, uzsver R.Pļavnieks.

“Šobrīd mūsu mērķis ir esošos starptautiskās transporta nozares globālos izaicinājumus pārvērst biznesa iespējās. Tāpēc ir ļoti būtiski maksimāli ātri identificēt risinājumus, ko sniedz jaunie kravu pārvadājumu koridori, un būt pirmajiem, kas spēj elastīgi pielāgoties un jaunās iespējas izmantot. Šajā tikšanās reizē ar Azerbaidžānas dzelzceļa pārstāvjiem vienojāmies, ka mums, abu valstu dzelzceļiem, ir kopīgi mērķi - mūsdienu prasībām atbilstoša visas transporta nozares attīstība un dzelzceļa efektivitātes palielināšana. Virzoties uz šo mērķu sasniegšanu, palielināsies dzelzceļa konkurētspēja un arī kravu pārvadājumu apjomi, izmantojot mūsu kopējo infrastruktūru,” turpina R.Pļavnieks.

Azerbaidžānas dzelzceļa vadītājs Rovšans Rustamovs uzsvēra: “Iepriekšējos gados mūsu dzelzceļa uzņēmumi ir ļoti sekmīgi sadarbojušies, un ļoti ceram, ka mums izdosies īstenot sekmīgu pieredzes apmaiņu uzņēmuma restrukturizācijā, dzelzceļa elektrifikācijā un lokomotīvju modernizēšanā. Savukārt kravu pārvadājumu jomā Latvija nākotnē varētu būt konsolidējošā valsts Viduskoridora (Middle Corridor) transporta sistēmā pārvadājumos starp Āziju un Skandināvijas valstīm.”

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs R.Pļavnieks un citi LDz vadības pārstāvji kopā ar citiem Latvijas uzņēmējiem šonedēļ vizītē Azerbaidžānā atradās Latvijas prezidenta Egila Levita oficiālās vizītes ietvaros. R.Pļavnieks piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, kā arī Azerbaidžānas Ekonomikas ministrijas organizētajā “Azerbaidžānas – Latvijas biznesa sanāksmē”, kur tika pārrunāti jautājumi par nozaru sadarbību un jaunu darbības formu ieviešanu uzņēmējdarbībā.

LDz pārstāvji tikās arī ar organizācijas TRACECA (Transport Corridor Europe-Caucasus-Asia) vadību. Šīs organizācijas mērķis ir stiprināt ekonomiskās attiecības, tirdzniecību un transportu Melnās jūras baseina, Dienvidkaukāza un Vidusāzijas reģionos. Tāpat TRACECA sekmē kravu pārvadājumus no Ķīnas un citām reģiona valstīm tā dēvētā “Viduskoridora” ietvaros. Organizācijā ir 27 dalībvalstis, tai skaitā ES valstis un Armēnija, Azerbaidžāna, Gruzija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Irāna, Moldova, Turcija, Ukraina, Uzbekistāna, Tadžikistāna un Turkmenistāna.

Tiekoties ar Azerbaidžānas Alatas brīvās ekonomiskās zonas pārstāvjiem, LDz pārstāvji pārrunāja iespējas pilnveidot sadarbību un integrāciju starp iesaistītajām pusēm multimodālajos maršrutos, t.sk., Alatas brīvās ekonomiskās zonā topošo kravas lidostu integrējot jūras un dzelzceļa pārvadājumos. Puses vienojās šo projektu pārrunāt drīzumā gaidāmajā Azerbaidžānas - Latvijas forumā Rīgā.