Latest news

Izvēlne

Izstādē “Breakbulk Europe” Nīderlandē prezentē Latvijas priekšrocības dzelzceļa un jūras kravu savienojumos

Šonedēļ Roterdamā, Nīderlandē notiekošajā izstādē “Breakbulk Europe” VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) kopā ar Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām ar vienotu zīmolu “VIA Latvia” prezentē Latvijas priekšrocības dzelzceļa un jūras kravu savienojumos.

Izstāde “Breakbulk Europe” ir lielākā ar lielgabarīta kravu pārvadājumiem saistītā izstāde Eiropā, un tā tiek rīkota galvenajos jūrniecības mezglos. Šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, izstāde no Brēmenes ir pārcēlusies uz Roterdamu.

“Pateicoties aktīvam LDz un citu iesaistīto partneru darbam, pirms aptuveni pusotra gada Latvija un Igaunija pievienojās Eiropas dzelzceļu pārvadājumu “Ziemeļjūra – Baltijas jūra” transporta koridoram, un šī bija lieliska iespēja tikties ar citu koridorā iesaistīto valstu dzelzceļu vadības pārstāvjiem, pārrunājot esošās sadarbības tālākas paplašināšanas iespējas,” uzsver LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Izstādes ietvaros LDz delegācija tikās ar Nīderlandes, Vācijas, Polijas un Zviedrijas dzelzceļa pārstāvjiem, kā arī ar citiem Eiropas Savienības dzelzceļa kravu pārvadājumu koridorā “Ziemeļjūra-Baltijas jūra” iesaistīto dzelzceļa uzņēmumu pārstāvjiem. Sarunu gaitā tika pārrunātas gan dzelzceļa koridora infrastruktūras attīstības iespējas, gan veidi, kā sekmēt kravu pārvadājumus šī koridora ietvaros, īpaši ņemot vērā kravu apjoma kritumu savienojumā ar Krieviju un Baltkrieviju.

Izstādē piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieki no 120 valstīm un to vidū ir loģistikas kompānijas, kravu īpašnieki, ekspeditori, pārvadātāji, ostas un ostu termināļi u.c.